Fietsen langs de Leie of in de Leiestreek
We springen op de fiets richting Leiestreek: de geliefde schilderachtige regio aan de Leie. We fietsen volgende route: Fietsen langs meersen en meanders.

De mooiste fietsroutes
We springen op de fiets richting Leiestreek: de geliefde schilderachtige regio aan de Leie. We fietsen volgende route: Fietsen langs meersen en meanders.
De route is behoorlijk lang maar is wel volledig vlak. Ze neemt je mee langs pittoreske dorpjes en highlights zoals Kasteel Ooidonk en Astene Sas. Anderzijds fiets je ook langs prachtige natuurplekjes: de Assels, de Ooidonkmeersen, de Latemse Meersen en de Keuzemeersen. Deze route heeft voor ieder wat wils: ook voor Bourgondiƫrs en kunstliefhebbers.
Waar je ook start, er zijn er heel wat terrasjes onderweg. Ook voor kunstliefhebbers is deze route een aanrader: in Sint-Martens-Latem en deelgemeente Deurle vind je maar liefst 3 musea: het Museum Dhondt-Dhaenens, het Gemeentelijk Museum Gevaert-Minne en het Gemeentelijk Museum Gust De Smet.
Niet te missen: Biƫnnale van de schilderkunst
In dit project werken 3 musea samen om moderne en hedendaagse schilderkunst samen te brengen. De zesde editie gaat door van 1 juli tot 30 september 2018.